Trzydzieści załóg stawiło się na starcie pierwszej edycji Isuzu Lotos Adventure 4×4.

Bazą tej terenowo-turystycznej imprezy był hotel Nosselia koło Nasielska. Załogi, które zazwyczaj tworzą całe rodziny, rywalizowały na dwóch trasach, różniących się poziomem trudności terenowych zadań. Klasa TURYSTYK dla samochodów SUV 4×4 i seryjnych terenówek oraz ADVENTURE dla pojazdów 4×4 z modyfikacjami podnoszącymi ich zdolności poruszania się w terenie.

Impreza Isuzu Lotos Adventure 4×4 miała charakter otwarty, załogi mogły zgłaszać się samochodami 4×4 różnych marek. Dwie trasy, na których bawili się uczestnicy, wytyczono na Mazowszu w okolicach Nasielska i Pułtuska. W sobotę, załogi miały do pokonania trzy próby terenowe oraz kilka zadań o charakterze turystyczno – krajoznawczym. Uczestnicy mieli do dyspozycji cztery różne wersje Isuzu D-Max, różniące się kabiną czy zabudową przestrzeni ładunkowej, które udostępnione były do jazd testowych. Do klasyfikacji generalnej, liczyły się także zadania sprawnościowe i krajoznawcze, które są wyróżnikiem takich imprez.

Konieczna jest współpraca całej załogi, tak aby odszukać wszystkie fotopunkty, rozwiązać zadania oraz zagadki.

Zadania przygotowali także wszyscy partnerzy imprezy. Pierwszy dzień zmagań, zakończyło zadanie na najdłuższym europejskim rynku w Pułtusku, przygotowane przez Harcerzy z Winnicy. Załogi miały do rozwiązania szyfry, pytania związane z serialem Alternatywy 4 oraz zagadki związane z samym Pułtuskiem.

Niedziela – drugi dzień zmagań to ponowna wizyta w Pułtusku.

Zwiedzanie muzeum i próba terenowa w stylu Cross Contry, zorganizowana na terenach na których powstanie w przyszłości Pułtusk Adventure Park, uzupełniona o pieczątki lub fotołapki tak aby znowu wykazać się mogła cała załoga. Zwięczeniem imprezy była próba wytyczona na torze Off-Road w hotelu Nosselia.

Wszystkie 30 załóg, bezpiecznie dotarło do mety imprezy.

Zwycięzcy Isuzu Lotos Adventure 4×4 – Hotel Nosselia 2017

Trasa TURYSTYK

I miejsce załoga nr. 118 kapitan załogi Jarosław Rychter Jeep Cherokee XJ

II miejsce załoga nr. 114 kapitan załogi Marcin Szwedzicki Nissan Partol GR Y61

III miejsce załoga nr. 107 kapitan załogi Rafał Skowroński   Jeep Wrangler

Trasa ADVENTURE

I miejsce załoga nr. 209   kapitan załogi Robert Tondaś   Jeep Wrangler   Unlimited

II miejsce załoga nr. 205 kapitan załogi Paweł Łosiak   Jeep Wrangler Unlimited

III miejsce załoga nr. 206 kapitan załogi Sławomir Trojan   Jeep Wrangler Unlimited

Tekst: Michał Wnuk/motoretta.pl  Zdjęcia:Bartłomiej Szyperski/carpressphoto.pl