Szósta wygrana z rzędu Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w

Rajdzie Barbórka. 

56. Rajd Barbórka

Załoga LOTOS Rally Team na ostatnim odcinku specjalnym na Bemowie powiększyła swoją przewagę nad Miko Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia R5) do ponad czterech sekund.

Kajetanowicz wygrał trzy z czterech odcinków specjalnych tegorocznej Barbórki. Ostatnia próba, zaplanowana na Bemowie została odwołana z powodu opóźnienia po wypadku, do którego doszło na trasie.

 

Trzykrotny mistrz Europy po porannej rywalizacji na terenie Autodromu Automobilklubu Polski był zmuszony do odrabiania star, ale już po zakończeniu walki na Torze Modlin wyprzedzał Marczyka o sześć dziesiątych sekundy. Losy rywalizacji miały się więc zecydować po powrocie na Bemowo.

Kajetanowicz i Szczepaniak pojechali ostatni odcinek perfekcyjnie, nie zostawiając złudzeń swoim rywalom.

Trzeciego miejsca musiał do ostatnich metrów bronić Łukasz Byśkiniewicz pilotowany przez Adama Jędraszka. Kirowca jadący Hyundaiem i20 od odcinków w Modlinie odpierała ataki Michała Ratajczyka (Mitsubishi Lancer Evo X) i ostatecznie wyprzedził go o nieco ponad sekundę.

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski zajęli piąte miejsce. Załoga prowadząca Peugeota 208 RX straciła do zwycięzców ponad 37 sekund.

Klasyfikacja końcowa

56. Rajdu Barbórka:

1. Kajetan Kajetanowicz

Maciej Szczepaniak

Ford Fiesta WRC

2. Miko Marczyk

Szymon Gospodarczyk

Skoda Fabia R5  +4.18

3. Łukasz Byśkiniewicz

Adam Jędraszek

Hyundai i20 +33.59

4. Michał Ratajczyk

Jędrzej Szcześniak

Mitsubishi Lancer Evo X +34.665.

5. Tomasz Kuchar

Daniel Dymurski

Peugeot 208 RX  +37.58

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali także Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Niespodzianką był doskonały rezultat uzyskany przez Łukasza Byśkiniewicza pilotowanego przez Adama Jędraszka. Byśkiniewicz prowadził na Karowej do chwili, kiedy na trasie pojawił się Miko Marczyk. Młody kierowca ścigający się Skodą Fabia R5 poprawił rezultat dotychczasowego lidera.

Załoga Kajetanowicz, Szczepaniak ruszała na trasę jako ostatnia.       Na mecie kierowca z Ustronia był ostatecznie szybszy o zaledwie 97 setnych sekundy.

Klasyfikacja końcowa Kryterium Asów Karowa:

1. Kajetan Kajetanowicz

Maciej Szczepaniak

Ford Fiesta WRC

2. Miko Marczyk

Szymon Gospodarczyk

Skoda Fabia R5  +0.97

3. Łukasz Byśkiniewicz

Adam Jędraszek

Hyundai i20 +3.59