Alfa Romeo Racing Orlen – konferencja

 

Sezon 2020 Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami. Robert Kubica, Kimi Raikkonen, Antonio Giovinazzi oraz Fred Vasseur pojawili się w Warszawie na prezentacji zespołu Alfa Romeo Racing Orlen.

W poniedziałek 24.02.2020, w warszawskiej siedzibie PKN Orlen pojawili się kierowcy oraz szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen.

To powrót do domu,  bo zespół z Hinwil był moją pierwszą ekipą w 2006 roku. To miejsce jest dla mnie szczególne, nie tylko jako dla kierowcy, choć nie zawsze było różowo. Teraz wygląda to trochę łatwiej niż 12 miesięcy temu. Oczywiście porównywanie tego bolidu do tego, którym się ścigałem rok temu nie ma sensu. Musimy koncentrować się na sobie, inni nie śpią. Musimy myśleć o sobie i poprawie naszego samochodu. Jest sporo do zrobienia, niektóre zespoły chowają się w trakcie testów – powiedział Robert Kubica.

– Jesteśmy zespołem środka stawki, więc bardzo ważne jest dobre nastawienie. Widzieliśmy w zeszłym sezonie jak Kimi pomagał Antonio a Antonio Kimiemu. Teraz mamy jeszcze Roberta, który będzie nas wspierał. 

Doświadczenie Kubicy, który uczestniczył w wielu projektach rozwojowych zespołów będzie dla nas oczywistym atutem – podkreślił w trakcie konferencji szef teamu Fred Vasseur.

 To mój drugi rok w Alfa Romeo i cieszę się, że mamy teraz wsparcie Orlenu. Dopiero rozpoczęliśmy testy i w tym tygodniu będziemy je kontynuować, ale do pierwszego wyścigu nie będziemy wiedzieć, gdzie tak naprawdę jesteśmy. To będzie ekscytujący rok. Jeśli będziemy konsekwentnie zajmować miejsca w pierwszej dziesiątce, to będziemy mieli powody do zadowolenia – stwierdził Kimi Raikkonen.

 Antonio Giovinazzi, który po raz pierwszy odwiedził nasz kraj powiedział w trakcie spotkania z mediami: Jestem pod wrażeniem kibiców, widziałem już jak wspierają Roberta na torze. Mamy mocny zespół a Kimi i Robert mają duże doświadczenie. Myślę, że będziemy w stanie poprawić wyniki z poprzedniego sezonu.