Mazda 2 Skyactiv

Jeśli lubisz jeździć samochodem a do tego lubisz małe miejskie autka, pokochasz Mazdę 2.

Trzecia generacja małej Mazdy, to zgrabne i schludne mini zasługujące na więcej uwagi.

Choć jej sylwetka jest prawie identyczna, jest trochę dłuższa niż wersja, którą zastępuje, ma oczywiście charakterystyczny design firmy. W nowej generacji „dwójki” wprowadzono oszczędne silniki „SKYACTIV”.

Motor pracuje płynnie i elastycznie, szczególnie w środkowym zakresie obrotów. W połączeniu z automatyczną skrzynią biegów, jest to układ napędowy, który rewelacyjnie sprawdza się w ruchu ulicznym. Lekka konstrukcja (waży ona 1050 kg ), sprawia że całość nasycona jest odpowiednią zwinnością.

Przy pierwszym spotkaniu z Mazdą 2 możesz nie dostrzec jakości porównywalnej z VW Polo, ale oferowana prostota i ergonomia, to wszystko, czego naprawdę potrzebujesz w tej cenie. Nowy system multimediów z ekranem dotykowym jest elegancki i intuicyjny w obsłudze. Przednie fotele są wygodne, choć regulacja pozycji kierowcy mogłaby mieć większy zakres.

Z tego powodu osoby wyższe podróżujące na tylnej kanapie mogą czuć się mniej komfortowo. Tyle tylko, że w rzeczywistości nie można traktować małej Mazdy jako głównego samochodu w rodzinie. Znakomicie za to sprawdzi się jako to drugie auto, którym łatwo jest poruszać się i parkować w coraz bardziej zatłoczonej miejskiej dżungli.