Muzeum im. Augusta Horcha w Zwickau. 

Świat samochodów z przeszłości. W pierwotnym miejscu produkcji współczesnych samochodów w Saksonii znajduje się olśniewające miejsce obejmujące ponad 100 lat produkcji pojazdów mechanicznych.

Muzeum im. Augusta Horcha, to 6500 m2 przedstawiających historię powstawania wczesnych samochodów marki Audi. Sentymentalna podróż do wczesnych lat XX wieku pozwala poznać zwiedzającym najstarszy zbudowany w Zwickau samochód. Obok tradycyjnej stacji benzynowej mniej więcej z 1930r. zaparkowane jest żółte Audi Alpensieger. Tuż obok w cztery charakterystyczne koła wkomponowane zostały pojazdy, dzięki którym ukazuje się historia koncernu Auto Union. Poza wystawionymi w muzeum eksponatami, do wczesnych lat poprzedniego wieku, odwiedzających przenoszą liczne inscenizacje. Wejście do Grand Hotelu z lat 30, wybrukowane ulice z zaparkowanymi modelami Audi, Horch, DKW oraz Wanderer a także sklep z artykułami pierwszej potrzeby (do którego notabene można wejść), to tylko część z wielu atrakcji.  

Srebrne strzały koncernu Auto Union prezentowane są jak na ich historię przystało.

Zasiadając na specjalnie stworzonych trybunach poznać można historię motorsportu. Modele C i D ustawione na polach startowych zachęcają do obejrzenia filmu, na wielkim ekranie zamontowanym tuż nad nimi. Niesamowitą instalacją jest Renntransporter z służący do przewożenia ówczesnych „wyścigówek”, w którego zabudowanej pace odkryć można pochodzące z 1937 roku Auto Union Typ C Stromlinie.

Twórcy muzeum nie pominęli wątku III Rzeszy i związanego z nim represyjnego podejścia do produkcji nie tylko samochodów.

Muzeum to także wystawa ukazująca motoryzacyjną twórczość ówczesnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Dzięki prezentacjom multimedialnym, tablicom informacyjnym, stanowiskom interaktywnym czy symulatorowi jazdy Trabantem 601 odwiedzający mają możliwość prześledzić dążenia komunistycznych Niemiec do stworzenia państwowej produkcji pojazdów.

Wystawa przy Audistrasse 7 to także historia współczesna z koncernem VW w roli głównej. Po przejściu przez odpowiednie drzwi, oczom gości ukazuje się pierwszy wyprodukowany w Zwickau Volkswagen Polo. Idąc dalej jest równie ciekawie.

 Muzeum odwiedzać można od wtorku do niedzieli w godzinach 9:30 – 17:00.