Skoda Octavia Scout 

Co zrobić jeśli potrzebujesz połączenia prawdziwego samochodu terenowego z klasycznym kombi, ale chcesz uniknąć zakupu typowego SUV’a?

Wszechstronny, chętny do pomocy, nastawiony prospołecznie, dobrze wywiązujący się ze swoich obowiązków. Tak w skrócie brzmi definicja skauta. Przepraszam Scout’a.

Skoda Octavia Scout jest nad wyraz sympatyczna, nie próbuje być modna i zbyt błyskotliwa. Choć stylizacja jest dość subiektywna i nie wszyscy się w niej natychmiast zakochają, na pewno przykuwa spojrzenia na parkingu przed supermarketem. Z czesaną przednią kratą osłaniającą chłodnicę i szeroko rozstawionymi światłami, czeski wóz może i nie jest najładniejszy na świecie, ale gdy już najdziesz się w środku, nie ma to większego znaczenia, ponieważ wnętrze Skody jest prawie doskonałe.

Przestrzeń w kabinie pozostaje w ścisłej światowej czołówce, bez względu na to, czy masz na myśli pasażerów podróżujących na tylnej kanapie, czy pozycję za kierownicą, czy też ogromny 610-litrowy bagażnik, który bez trudu połknie rodzinne bagaże.    W terenie zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Skoda Octavia Scout jest prawie na każdą okazję. 

Jeśli od czasu do czasu będziesz zmuszony przejechać po kilku kamieniach, zwiększony o 30 mm prześwit, dodatkowa ochrona podwozia oraz napęd na wszystkie cztery koła (przenoszony poprzez sprzęgło Haldex piątej generacji) sprawia, że Skoda to naprawdę zdolny do wielu zadań pojazd.

 

Samo opancerzenie Scout’a nie jest tylko zabiegiem kosmetycznym. Oferuje ono wzmocnienia tam, gdzie tego nie widać. Nie musisz się więc martwić o przewody paliwowe i hamulcowe, gdy zapragniesz pokonania kilku kilometrów błotnistymi szlakami. Wbrew pozorom, to bardzo wszechstronny i łatwy w codziennym użyciu samochód.

 Deska rozdzielcza ma teraz większy i bardziej wyrazisty oraz łatwiejszy w obsłudze ekran dotykowy. Materiały użyte do wykończenia wnętrza dają poczucie, że jest to przyjemne miejsce do spędzania czasu a wygodne i dobrze wyprofilowane siedzenia wykończone są połączeniem skóry i alkantary.

I jeszcze ten mały szczegół. W epoce, w której projektanci samochodów wylewają tyle energii w całą gamę elektronicznych gadżetów „wspomagających” kierowcę, skrobaczka do szyb znajdująca się w klapie wlewu paliwa, stanowi istotny czynnik w ulepszaniu codziennej rzeczywistości.

 

Skodę Octavię Scout docenić należy za to, jaka naprawdę jest: twarda, zdolna i wygodna, z niezrównaną przestrzenią i naprawdę dobrze wykończonym wnętrzem.