Toyota C-HR

C-HR czyli „Coupe-High Rider”, to stylistyka łącząca masywne linie crossoverów z nisko zawieszoną linią dachu, niczym coupe.

To Toyota, która pokazuje, że choć raz jej twórcy włożyli trochę wysiłku w zaprojektowanie samochodu.

Europejski segment małych SUV-ów eksplodował w ciągu ostatnich kilku lat. C-HR zaprojektowano przede wszystkim z myślą o Europie, dlatego Toyota obrała radykalnie nowy kierunek stylizacji w porównaniu do swoich innych ofert.

Przede wszystkim jest to samochód o niebanalnym designie, przez linię nadwozia po kabinę. A ponieważ podwozie Coupe High-Rider zostało zestrojone przez fana wyścigów, prowadzenie jest przyjemniejsze niż w większości innych samochodów, mimo że jest to wysoki i niezbyt lekki mały SUV.

Co ważne dla tej świadomej wizerunku klasy, Toyota ciężko pracowała, aby stworzyć charakterystyczne wnętrze. W C-HR widać wiele pomysłów. Podstawy są mocne – wygodna pozycja kierowcy, duży i czytelny ekran dotykowy oferujący wiele funkcji. Deska rozdzielcza została starannie zaprojektowana, choć niektóre materiały mogłyby być lepszej jakości. Wszystkie decyzje podjęte przy projektowaniu pokazują, ile miłości i troski zespół Toyoty włożył w ten projekt.

Z drugiej strony, funkcjonalność oznacza, że widoczność z tyłu jest dość słaba, nawet jeśli wnętrze, co zaskakujące, oferuje sporo miejsca.

Kompaktowy crossover Toyota C-HR oferuje odważny design, napęd hybrydowy i łatwą obsługę w codziennym użytkowaniu.

Elegancko zaprojektowany, dobry w prowadzeniu, praktyczny, z przyzwoicie wykończoną kabiną, C-HR jest kuszącą alternatywą dla bardziej popularnych modeli crossoverów.