Niewiele jest w Polsce miejsc, gdzie zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą doskonalić technikę sportowej jazdy.

Jeśli jesteś fanem motoryzacji, pociąga Cię ryk silników i adrenalina związana z szybką jazdą, to miejsce jest dla Ciebie.  Chcesz się pościgach ze znajomymi lub innymi zawodnikami online? Jeśli tak, to koniecznie musisz sprawdzić się za kierownicą profesjonalnego symulatora jazdy autem wyścigowym i rajdowym. Doznaj w sposób wyjątkowy, realistyczny tego, czego doświadcza kierowca rajdowy. Ragnar Simulator udostępnia blisko 300 aut i prawie 100 torów wyścigowych oraz rajdowych odcinków specjalnych. Wybierz interesujący Cię model, tor lub odcinek specjalny i … gaz do dechy!

1 km w wyczynowym samochodzie wyścigowym lub rajdowym to koszt nawet 300 euro, a trening wymaga pokonania wielu kilometrów i spędzenia wielu godzin na torze bądź odcinkach specjalnych. W symulatorze możesz wytrenować umiejętności, szlifować technikę jazdy i nauczyć się odpowiednich nawyków.

Ragnar Simulator umożliwia korzystanie z profesjonalnego symulatora jazdy z siłownikami ruchu, które generują takie same siły i przeciążenia jak w prawdziwy samochodzie wyczynowym. Wyposażony w podzespoły z prawdziwego auta wyczynowego pozwala wyczuć m.in. nierówności toru czy nadsterowność.

Kubełkowy fotel, sześciopunktowe pasy, kierownica z łopatkami oraz hydrauliczny ręczny zapewniają realne wrażenia w wirtualnym świecie.

Każdy kierowca, dzięki Sim Center, czyli rozbudowany system monitorowania, ma możliwość na bieżąco sprawdzania telemetrii, to jest zachowań samochodu i reakcji zawodnika. Trener podczas sesji może podglądać auto z wielu kamer, co po zakończonym treningu umożliwia przeprowadzenie dokładnej analizy w celu wyeliminowania błędów. Poza aspektem czysto treningowym, symulator to także doskonałe miejsce na spędzenie czasu ze znajomymi.

Dzięki współpracy z różnym seriami wyścigowymi, powstały przygotowane od podstaw dwa samochody pucharowe – Kia Picanto i Renault Clio Cup. Zawodnicy dzięki bardzo dokładnemu odwzorowaniu realnych warunków (ciśnienie w oponach, zawieszenie, geometria) osiągają niemal identyczne czasy jak w rzeczywistości.

Bez względu na to czy przygotowujesz się do kolejnego wyścigu, czy po prostu chcesz poćwiczyć dla przyjemności Ragnar Simulator przewyższy Twoje oczekiwania.