©Bartłomiej Szyperski/carpressphoto.pl

W dniach 8 – 10 września br. na trasie: Łódź, Zamek Olsztyn k/Częstochowy, katowicki Spodek, Porsche Driving Experience na torze Silesia Ring, Zamek Książ i na końcu Szklarska Poręba, odbyła się już piąta edycja Porsche Parade. Hasłem przewodnim tegorocznego przejazdu z Łodzi do Szklarskiej Poręby było: „V Edycja – Szczyt Emocji”.

©Bartłomiej Szyperski/carpressphoto.pl
©Bartłomiej Szyperski/carpressphoto.pl
©Bartłomiej Szyperski/carpressphoto.pl

Poza „wielką turystyką” – podróżą malowniczymi trasami środkowej i południowej Polski – ponad 100 dwuosobowych załóg w sportowych maszynach z Zuffenhausen odwiedziło tor wyścigowy Porsche Driving Experience Silesia Ring.

Tegoroczna parada wystartowała w piątek 8 września z łódzkiej Manufaktury, gdzie w jednym miejscu można było podziwiać ponad 100 różnych modeli Porsche. Kolejnym etapem, kierując się na południe, był Olsztyn w okolicach Częstochowy, gdzie uczestnicy mieli okazję zobaczyć ruiny wzniesionego ponad 700 lat temu zamku. Finalnym przystankiem pierwszego dnia podróży była wystawa sportowych maszyn pod kultowym katowickim Spodkiem

Drugiego dnia, w sobotę 9 września, ponad stu kierowców wraz z pilotami wyruszyło w stronę Kamienia Śląskiego, gdzie mieli okazję przetestować swoje samochody na najnowocześniejszym obiekcie wyścigowym w Polsce – torze Silesia Ring, który przez kilkanaście dni sierpnia i września br. zamienił się w Porsche Driving Experience.  Po zmaganiach na torze uczestnicy udali się do Wałbrzycha, by zwiedzić Zamek Książ. Ostatnią częścią podróży w duchu gran turismo była wyjątkowo kręta, malownicza trasa prowadząca do Szklarskiej Poręby, gdzie zlokalizowana była meta tegorocznej parady.

Partnerem Porsche Parade 2017 było Michelin – producent opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości idealnie sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych. Michelin przy okazji tego wydarzenia zaprezentował swoją najnowszą oponę – Michelin Pilot Sport 4S.